המידע לגבי מעצר החשוד בירי בברנוער

 
ביום שישי, לפני כשבוע וחצי(5) נעצר יעקב טיטל(3), אזרח אמריקני וחייל מרינס לשעבר(2), החשוד ברצח במועדון הנוער הלהטב"י, 'הברנוער' ובתקיפת פרופ' שטרנהל. מעצרו על ידי השב"כ התרחש בדירת מסתור ברחוב שאולזון (4) שבשכונת הר נוף בירושלים שם נמצאו 4 רובי M16 וכן מטעני חבלה. ביום שני האחרון הוארך מעצרו בבית המשפט בפתח תקווה בשלושה ימים נוספים. טייטל כפר בסמכות בית המשפט לדון אותו. לדבריו "בית משפט שאינו הולך לפי חוקי התורה לא מקובל עלי". במהלך הדיון אמר השופט לחשוד ועורך דינו: "אל תנסו לערער, כי עד כה לא הגיע אלינו תיק אם כל כך הרבה ראיות ברורות, הקשרות את החשוד למעשים החמורים שעשה".

הפוסט הבא אינו מכיל מידע חדש פרט למידע שמצוי באינטרנט ונגיש לכל(1).

ביום שישי, לפני כשבוע וחצי(5) נעצר יעקב טיטל(3), אזרח אמריקני וחייל מרינס לשעבר(2), החשוד ברצח במועדון הנוער הלהטב"י, 'הברנוער' ובתקיפת פרופ' שטרנהל. מעצרו על ידי השב"כ התרחש בדירת מסתור ברחוב שאולזון (4) שבשכונת הר נוף בירושלים שם נמצאו 4 רובי M16 וכן מטעני חבלה.

ביום שני האחרון הוארך מעצרו בבית המשפט בפתח תקווה בשלושה ימים נוספים. טייטל כפר בסמכות בית המשפט לדון אותו. לדבריו "בית משפט שאינו הולך לפי חוקי התורה לא מקובל עלי". במהלך הדיון אמר השופט לחשוד ועורך דינו: "אל תנסו לערער, כי עד כה לא הגיע אלינו תיק אם כל כך הרבה ראיות ברורות, הקשרות את החשוד למעשים החמורים שעשה".

הערות:

(1) חנוך מרמרי, העין השביעית http://www.the7eye.org.il/Metukshar/Pages/141009_The_quest_for_Y-T.aspx

"אם הקהילות הנוגעות בדבר מקיימות, כל אחת בנפרד, דיון פומבי בפרשה האסורה לפרסום ובהשלכותיה, בשביל מה להשאיר צו כזה, אם בכלל ניתן, על כנו? האם יש שופטים שלא עברו סדנת רענון בנושא "התפתחויות וחידושים בתקשורת ההמונים בעשור האחרון"?"

(2) http://209.85.135.132/search?q=cache:SsWBI5KFDQQJ:www.yehudemo.org/%3Fp%3D1319+%D7%99.%D7%98+%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%AA+%D7%A8%D7%97%D7%9C+%D7%9E%D7%A2%D7%A6%D7%A8&cd=1&hl=iw&ct=clnk&gl=il&client=firefox-a

הידיעה המובאת להלן פורסמה אמש באתר "בחדרי חרדים" (שכנראה אני צריך להתחיל לבקר בו), מאת הכתב יוסי כץ. אינני יודע אם, ועד כמה, מדוייקות העובדות המובאות בה. אין לי שום כוונה להביע דעה על ההשלכות האפשריות והמשמעויות העמוקות של עובדות אלה. אין לי גם כוונה לפתוח דיון בנושׂא, עד שיתפרסמו דיווחים רשמיים. אבל המידע עצמו, אפילו הוא בגדר שמועה בלתי-מבוססת, חשוב, ויש להביאו לידיעת הציבור. אם יתברר כשגוי, אפרסם גם זאת תיכף ומיד.

** ** ** ** ** ** ** לפני כשבוע נפתח בפורום 'בחדרי חרדים' אשכול, בו דווח על כוחות גדולים של משטרה שהגיעו לשכונת הר נוף בירושלים.

הכוחות, שהתרכזו ברחוב שאולזון בשכונה החרדית, גילו במקום מספר מטעני נפץ, והספקולציות סביב זהות מניח המטען, הפכו למין ספורט לאומי בימי חול המועד, בהם עיקרי החדשות נעים מסביב לזהות מקבל אמירת הפסוקים בחצרות החסידיות.

אלא שמידע שהגיע לאתר 'בחדרי חרדים' שופך מעט אור על הפרשייה התמוהה. אנחנו מפרסמים את הפרטים שברשותנו בזהירות המתבקשת, מתוך רצון כן לא לפגוע במשפחות המעורבות בסיפור, שעוד צפוי להסעיר את הציבור בישראל.

בימי חול המועד נעצר י.ט (שמו המלא שמור במערכת), תושב היישוב שבות רחל, ואב לארבעה.

י. נחקר בחשד למעשים חמורים על רקע יהודי לאומני (ביניהם תקיפת פרופ' שמאלני ידוע, ופיגוע שנאה בתל-אביב).

י. הינו אזרח אמריקני חייל מרינס לשעבר, מעצרו התבצע בדירת המסתור ברחוב שאולזון בשכונת הר נוף בירושלים. בדירה נמצאו אמל"ח, ביניהם חומר להכנת מטענים. חלק מהמטענים נוטרלו בשעת לילה בסמוך ליער ירושלים, הצמוד לשכונה.

ביום מעצר, בשעות הצהריים, הגיעו למקום מספר אנשים בלבוש אזרחי, וחיפשו את בעל הדירה. משלא מצאו את מבוקשם, עזבו, וחזרו בשעות הערב. בשעה 1 לפנות בוקר ניתן האות לפריצה לבית, וכעבור מספר דקות יצאו הבלשים מהדירה כשהם שולפים את י. עם שק על ראשו.

עוד באותה שעה נערכו חיפושים גם בבית הורי אשתו שבשכונת הר נוף, שם לא נמצא דבר. כמו כן נערכו חיפושים בביתו שביישוב שבות רחל, ובעוד מספר בתים שבמחלקה היהודית בשב"כ חשדו כי לאיש יש קשר אליהם.

בבית החשוד בשבות רחל נמצאו עוד ארבעה רובי M16 המחוברים לטלסקופים.

הבוקר (ב) הוארך מעצרו בבית המשפט בפתח תקווה בשלושה ימים נוספים. במהלך הדיון אמר השופט לעורך דינו של החשוד: "אל תנסו לערער, כי עד כה לא הגיע אלינו תיק עם כל כך הרבה ראיות ברורות, הקשרות את החשוד למעשים החמורים שעשה".

י. כפר בסמכות בית המשפט לדון אותו. לדבריו "בית משפט שאינו הולך לפי חוקי התורה לא מקובל עלי". לטענתו, חוקרי השב"כ מונעים ממנו שינה ואף לא נתנו לו להכניס תפילין, אך הוא לא מתכוון להתחנן בפניהם.

האם תוכח אשמתו של י.? ואיך ישפיע הדבר על היחס לחרדים? האם נשוב לראות הסתה תקשורתית פרועה נגד הציבור החרדי? כולנו תקווה שלא.

(3) http://209.85.135.132/search?q=cache:qEZwN3tmDTMJ:yeshanews.com/%3Fid%3D63734+%D7%9E%D7%A2%D7%A6%D7%A8+%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%AA+%D7%A8%D7%97%D7%9C&cd=1&hl=iw&ct=clnk&gl=il&client=firefox-a

אמש נעצר ע"י כוחות הביטחון יעקב טיטל אב ל 4 תושב שבות רחל. לאחר מעצרו נערך חיפוש בביתו ובבית הוריו ובהם לא נמצא דבר. מקום נוסף שבו נערך חיפוש הינו ביתו של גיסו, משה אביטן, שנפצע קשה בפיגוע ירי לפני מס' חודשים סמוך לכוכב השחר. יעקב מוחזק למעלה מ 24 שעות בחקירה, ללא הארכת מעצר, וללא שמשפחתו יודעת יודעת על מה ולמה נעצר.

(4) http://209.85.135.132/search?q=cache:eCkRg65cm5YJ:www.koogle.co.il/news/NewsItem.aspx%3Fnid%3D12873+%D7%9E%D7%A2%D7%A6%D7%A8+%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%AA+%D7%A8%D7%97%D7%9C&cd=3&hl=iw&ct=clnk&gl=il&client=firefox-a

בימי חול המועד נעצר תושב היישוב שבות רחל - אב לארבעה בחשד למעשים חמורים על רקע יהודי לאומני. מעצרו של האיש שהינו אזרח אמריקני וחייל מארינס לשעבר התבצע בדירת מסתור שעמדה ברשותו ברחוב שאולזון שבשכונת הר נוף בירושלים

פורסם 12/10/2009 15:13 , ספיר קופילוביץ ברשות החשוד נמצאו רובים.

בימי חול המועד נעצר תושב היישוב שבות רחל, אב לארבעה, בחשד למעשים חמורים על רקע יהודי-לאומני, ביניהם תקיפת פרופ' שמאלני ידוע, ופיגוע שנאה בתל-אביב.

מעצרו של האיש שהינו אזרח אמריקני וחייל מארינס לשעבר, התבצע בדירת מסתור שעמדה ברשותו - ברחוב שאולזון שבשכונת הר נוף בירושלים. בדירה נמצאו אמצעי אמל"ח, בתוכם חומר להכנת מטענים.

בבית החשוד שבשבות רחל נמצאו עוד 4 רובי M16 המחוברים לטלסקופים.

הבוקר (ב') הוארך מעצרו של החשוד בבית המשפט בפתח תקווה בשלושה ימים נוספים, כאשר במהלך הדיון אמר השופט לחשוד ועורך דינו: "אל תנסו לערער, כי עד כה לא הגיע אלינו תיק אם כל כך הרבה ראיות ברורות, הקשרות את החשוד למעשים החמורים שעשה".

(5) http://209.85.135.132/search?q=cache:-KRbBt0cQYoJ:rotter.net/forum/scoops1/18454.shtml+%D7%9E%D7%A2%D7%A6%D7%A8+%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%AA+%D7%A8%D7%97%D7%9C&cd=2&hl=iw&ct=clnk&gl=il&client=firefox-a

השב''כ פרץ לבית משפחה בישוב שבות רחל היום בשלוש לפנות בוקר

השב"כ פרץ לבית משפחה בישוב שבות רחל היום בשלוש לפנות בוקר ועצר את אבי המשפחה

היום לפנות בוקר בשעה 0300 פרצו אנשי שב"כ, ימ"מ ואחרים לבית משפחת טייטל בישוב שבות רחל. הם שברו את הדלת, נכנסו כ-40 איש, הפכו את כל הבית, כולל שבירת קירות. בתום החיפוש, שלא העלה דבר, עצרו את יעקב טייטל ולקחו אותו ואת המכונית של אשתו רבקה. באותה שעה נערכו חיפושים גם בבתיהם של אביו וחמותו של יעקב. גם בבתים אלו לא נמצא דבר. השב"כ לקח את המחשבים של יעקב ושל אשתו. השב"כ הגיש לבית המשפט בקשה למניעת פגישת עורך דין ועוד בקשה להחזקת האיש במעצר למעלה מ-24 שעות ללא דיון הארכת מעצר.

-------------- מקורב למשפחה בנימין

add a comment on this article